Geoblog.pl    Dabrowski    Podróże    Indie i dalej    Agra

Agra

Indie, Āgra

DZIEN 1
Pociąg 3 h plus 2 h opoznienia. Bez blogowych przygód typu ciasno a tubylcy się tłoczą. Pogadanka z Argentynką i już na miejscu.

Na miejscu: cena autorikszy i pokoju chyba stargowane - przyda się bo zapewne niedługo coś zgubię i się wyrówna.

I dzień zakończony, a rano...

DZIEN 2
A rano pobudka w rytm panjabi - święto - "wiławianki, po hindusku" kolejne rodziny grupy czy inaczej wiozą boginię na wózku przez miasto -
1) Grają tańczą (a jaktańczą łął) i podrzucają kolorowy ciężkospieralny proszek w górę.
Widok najbardziej prężnej grupy sprawił że znaleźliśmy się w tłumie tańczących - wszyscy chcieli z nami tańczyć i wszyscy tańczyli
2) Pożniej powrót na kąpiel i przebranie się i na spacer outdoor a tam hałaśliwe grupy
grają tańczą (a jaktańczą łął) i podrzucają kolorowy ciężkospieralny proszek w górę.
Tym razem była to cała pielgrzymka do rzeki. Mieliśmy mieć nawet zdjęcia w lokalnej gazecie - nie mieliśmy. W pewnym momencie kilkadziesiątnaście osób krzyczało z nami Polska. Bollywood pełną gębą.

3) Pożniej powrót na kąpiel i przebranie się i na spacer outdoor. Tym razem hałaśliwych grup podrzucających kolorowy ciężkospieralny proszek unikaliśmy

DZIEN 3
Pobudka 5.45 rano - plan całodniowe zwiedzanie (opis póżniej)

genek
genek - 2011-09-14 16:48
jeden bolek , drugi lolek , a gdzie tola???

BoRa
BoRa - 2011-10-07 23:05
Genek, Na początku był tylko Bolek i Lolek,Tola pojawiła się w późniejszych odcinkach. Jestem przekonana, że tu też się pojawi :-).

Zasoby: 57 wpisów57 87 komentarzy87 42 zdjęcia42 5 plików multimedialnych5

11.09.2011 - 30.03.2012